Hogyan készül a gépi vakolás?
A gépi vakolás során ellenőrzött körülmények között előre gyártott gépi vakolattal dolgozunk, amelyet a munkaterületen egy speciális géppel keverünk össze a szükséges mennyiségű vízzel. Az így kapott, megfelelő sűrűségű vakoló anyagot "fellőjük" a falra, majd speciális szerszámokkal elsimítjuk.
A gépi vakolás hosszú élettartamú, jó minőségű vakolatot eredményez: a gépi vakolatba különböző élvédő profilokat építünk be (ettől lesznek erősek és függőlegesek az élek), a zsugorodás miatt keletkező repedések megakadályozására pedig vakolaterősítő üvegszövet hálót rakunk, ahol szükséges.
A gépi vakolás előnyei a kézi vakolással szemben
Kitűnő minőségű vakoló alapanyag (nincs mészkukac vagy agyagos homok)
Rövidebb elkészítési idő (egy 3-4 fős brigád munkateljesítménye gépi vakolás esetén 100-150 m2/nap)
Kisebb létszámú munkaerő
Jobb minőségű, tartósabb és szebb vakolat, mint a hagyományos vakolás esetén
Pontosabban tervezhető kivitelezési határidő
Kevesebb anyagmennyiség elegendő, nincs maradék anyag
Tisztább munkavégzés
A gépi vakolás gazdasági oldalról
A fenti előnyökön túl, a gépi vakolás költségoldalról is figyelemre méltó megoldás, hiszen jelentős összegeket takaríthat meg általa. A kapott felületek nemcsak esztétikusabbak, szilárdabbak és időállóbbak lesznek a hagyományos vakolással készítetteknél, de a festésük is könnyebb.
Mit kell tudni a gépi vakolásról?
A vakolat minősége garantált: az általunk használt anyagok mind bevizsgált, ÉMI engedéllyel rendelkező termékek.
Az építőipari érdekek minden esetben azt diktálják, hogy az építkezés minél gyorsabban elkészüljön, márpedig a végső munkálatok közül az egyik legidőigényesebb feladat a vakolás. Ennek köszönhetően a kézi vakolás helyett megszületett a korszerűbb és jóval gyorsabb gépi vakolás technológiája, amely hazánkban is széles körben elterjedt.
A gépi vakolás régi és új épületeknél egyaránt alkalmazható technológia, akár beton, tégla, ytong fal vakolásáról van szó. A régi, kézi felhordási móddal ellentétben, a vakolás gépi felhordása gyorsan és egyenletesen történik.
A gépi vakolás előkészítése: Az üvegeket fóliákkal, az ablak- és ajtónyílásokat, éleket a vakolás megkezdése előtt élvédőkkel látjuk el, amelyek megadják a vakolás vonalvezetését, valamint védik a vakolatot a külső fizikai hatások ellen.
A rossz minőségű felületeken vakolás előtt portalanítunk és elvégezzük a szükséges javításokat, valamint előfröcsköljük a falat a jobb tapadás érdekében.
A gépi vakolás során alkalmazott anyagok mind gyárilag előre bekevert, pontosan meghatározott összetételű száraz-keverékek. Ennek köszönhetően állandó, garantáltan egységes a minőségük, így a vakolás kötési, illetve szilárdulási ideje alatt sem keletkeznek felületi repedések a felületen. A gépi vakolással a többlépcsős munkafázis helyett egyetlen lépésben lehet elérni a kiváló felületi minőséget, amely szinte teljes mértékben repedésmentes.
Anyagában dörzsölt vagy glettelt vakolás: A felületet minden esetben a Megrendelő kívánsága szerint készítjük el, anyagában dörzsölt vagy glettelt formában.
Belső gépi vakolás:
- cement alapú gépi vakolás
- gipsz alapú gépi vakolás
- különleges (pl.: szárító) gépi vakolat felhordása
- mennyezet vakolás
Külső gépi vakolás:
- alapvakolat hőszigetelő réteg alá
- hőszigetelő gépi vakolat színréteg alá
- dryvit rendszer
- díszítő színvakolat készítése
- homlokzati és lábazati vakolás