Hírek 7/8

Manapság már minden testre-szabható, így nem kétséges, hogy az új otthon megtervezése szintén az építtető igényeit figyelembe véve kell, hogy készüljön. Nem az egyforma új-építésű sorházi lakásokra gondolunk elsősorban, hanem a standard formáktól eltérő, egyedi családi házak tervezésére. Igaz, hogy sokkal könnyebb egy már meglévő terv alapján készült otthonba beköltözni, illetve a meglévő terveket szemléletes formában megtekinteni, hiszen ezekbe már bele tudjuk képzelni magunkat. Viszont sok építtető családnak van egy elképzelés a fejében, hogy a személyes igényeik kielégítéséhez, milyen ház passzol.

Olvassa el tippjeinket, melyek segíthetnek a személyre szabott otthon mellett letenni voksát. 


A külső vakolat a ház lelke. Hatására kedvezőbbé válik a belső hőmérséklet, energiát takaríthatunk meg. Korábbi cikkünkben már említést tettünk erről, bemutattuk, hogyan spórolhatunk a homlokzati hőszigeteléssel tízezreket a rezsiből.

Aki homlokzati vakolatot készíttet a házára nemcsak gondoskodik a költségek kordában tartásáról, hanem igényes megjelenést is kölcsönöz az épületnek.


Egy új otthon megépítése hatalmas lépés a család számára. Akár évtizedekig szolgál lakóhelyünkként az elkészült épület, ezért érdemes azt nagy odafigyeléssel tervezni és kivitelezni. Ne próbáljunk meg a felhasznált anyagok költségén spórolni, mert amit ezen rövidtávon nyerhetünk, azt hosszú távon akár többszörösen is megbánjuk. A silány anyagok használata, a kontár kivitelezés hamar megbosszulja magát.


Építkezés, felújítás során az épület hőszigetelése az egyik sarkalatos kérdés. Fontos, hogy megfelelő minőségű és vastagságú homlokzati hőszigeteléssel lássuk el a külső felületeket. Ezzel egy időben a homlokzati vakolat felviteléről is gondoskodnunk kell, hiszen ezzel plusz védelmet biztosítunk az időjárás viszontagságai ellen, valamint további energiamegtakarításra számíthatunk. Az építés folyamata során nem feledkezhetünk meg a nyílászárókról sem, mivel ezeken a területeken tud a hő nagy mennyiségben távozni az épületből.


Napjainkban a korszerű technológiai megoldásokkal egyre több módon oldhatjuk meg épületeink fűtését. A hagyományos radiátoros megoldásokat kezdik felváltani a modern berendezések. Nézzük milyen lehetséges módszerekkel és eszközökkel változtathatunk fűtési rendszerünkön.


Rengeteg háztartásban vélik úgy a tulajdonosok, hogy energia spórolás céljából utólagos hőszigeteléssel látják el házukat. A polisztirollapos hőszigetelés, ismertebb nevén dryvit burkolat segítségével az épület bármely pontján egyenletes meleget érezhetünk. Egyéb más előnye is van az utólagos szigetelésnek. Például a falban lévő csöveket megvédi a fagyveszélytől, valamint kisebb lesz az esély a hideg-meleg váltakozásakor bekövetkező fal mozgások okozta repedések kialakulására.


Otthon Melege Program 2016-ban a magyarországi lakóhellyel rendelkező magánszemélyek számára biztosít vissza nem térítendő támogatást maximum 2.5 millió forint értékig.

A program többek között lehetőséget biztosít a hagyományos technológiával 1996 előtt épült és 1995. december 31-ig kiadott építési engedéllyel rendelkező, egy lakásos, legfeljebb 135 m2 fűtött alapterületű, a pályázatot benyújtó magánszemély tulajdonában álló és a pályázat benyújtását megelőzően használatban lévő (lakott) családi házak energetikai, ezen belül például a homlokzati hőszigetelésre. 


Házunk falazatának megfelelő hőszigetelése elengedhetetlenül fontos, hogy komfortosan érezzük magunkat otthonunkban. A hőszigetelés azonban nemcsak a jó közérzetünket, hanem a pénztárcák vastagságát is befolyásolja, hiszen egy szigetelés nélküli ház sokkal több energiát használ el, mint a kiváló alapanyagokkal hőszigetelt épület.

Korábbi cikkünkben már volt szó a passzív házak építéséről, azok energia hatékonyságáról, azonban nem mindenki engedheti meg magának, hogy a legkorszerűbb technikai megoldásokkal építse fel otthonát. Számukra adunk némi támpontot, hogyan válasszanak már meglévő, vagy építés alatt lévő házunknak megfelelő hőszigetelést. 


Mindannyiunk álma egy olyan otthon, ahol kevés energia felhasználásával mindig a megfelelő hőmérséklet tartható. A rezsicsökkentéssel ugyan csökkentek némileg a lakásfenntartás terhei, azonban még mindig sok család küzd a számlák kifizetésével. Ugye milyen szép is volna, ha passzívházban élhetnénk, ahol az éves energiafelhasználás maximum 15 kWh/nm.

Miért is nevezzük ezeket az energiatakarékos házakat, passzív-házaknak?


Ugye mindannyian hallottuk már a mondást - „Olcsó húsnak híg a leve”. Sajnos egyre több vakolással foglalkozó cég, vállalkozó esik abba a hibába, hogy nem minőségi alapanyagokkal végzi a munkálatokat, hanem megpróbál minél több hasznot húzni a megrendelő által fizetett díjból.

Cégünk hitvallása, hogy minden munka elvégzését kizárólag kiváló minőségű alapanyagok felhasználásával készítsük el. Más vállalkozókkal ellentétben munkánk garantáltan több évig tartósak maradnak, nem szükséges a következő télen javítgatni, újra vakolni a falat.